BIZNES Media i PR

Zmiany strategiczne w wydawnictwie KUKBUK

Data publikacji: 2017-03-08
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zmiany strategiczne w wydawnictwie KUKBUK
Kategoria: BIZNES, Media i PR

Wydawnictwo KUKBUK ujednolica swoją strukturę redakcyjną. Od marca br. redaktorką naczelną magazynu kulturalno-kulinarnego KUKBUK zostaje Daria Pawlewska.

Zmiany strategiczne w wydawnictwie KUKBUK BIZNES, Media i PR - Wydawnictwo KUKBUK ujednolica swoją strukturę redakcyjną. Od marca br. redaktorką naczelną magazynu kulturalno-kulinarnego KUKBUK zostaje Daria Pawlewska.

Wydawnictwo KUKBUK ujednolica swoją strukturę redakcyjną. Od marca br. redaktorką naczelną magazynu kulturalno-kulinarnego KUKBUK zostaje Daria Pawlewska, dotychczas wydawczyni i redaktorka naczelna wydań specjalnych oraz współzałożycielka pisma. Jej bezpośrednią zastępczynią jest Barbara Starecka. Agata Michalak, która do końca lutego pełniła funkcję redaktorki naczelnej wydań drukowanych dwumiesięcznika zostanie współpracownikiem redakcji. Stanowisko sekretarza redakcji  obejmuje Przemek Karolak, ostatnio związany z pismem „Podróże”. Redaktorami poszczególnych działów i projektów są Dariusz Klimczak i Katarzyna Stadejek. Dyrektorem kreatywnym i artystycznym całego wydawnictwa pozostaje Oliwia Gede-Niewiadomska.    

Zmiany w wydawnictwie wynikają głównie z potrzeby ujednolicenia struktury organizacyjnej redakcji.  „W ciągu ponad 4 lat działalności nasz tytuł przekształcił się z pisma „trendsetterskiego” z dużymi ambicjami w dobrze rozpoznawalną markę. W pierwszym roku publikowaliśmy sześć dwumiesięczników, ale już w kolejnym rozszerzyliśmy portfolio marki o tematyczne wydania specjalne. Obecnie wydajemy sześć wydań regularnych i cztery specjalne. Praktycznie ukazujemy się w druku raz w miesiącu wraz z intensywnie rozwijającą się wersją on-line. Nasza kultura organizacyjna wymagała uproszczenia procesów decyzyjnych. Ujednolicenie funkcji redaktora naczelnego wszystkich wydań pozwoli na jeszcze szybszy i bardziej twórczy rozwój wydawnictwa. – tak zmiany w firmie komentuje Daria Pawlewska, redaktorka naczelna i wydawczyni magazynu KUKBUK.

 

KUKBUK to wielowymiarowa platforma obejmująca: magazyn kulturalno-kulinarny wydawany w wersji drukowanej i w postaci aplikacji na urządzenia mobilne, zintegrowane kanały social media (facebook.com/kukbuk, instagram.com/kukbuk_official, youtube.com/user/KUKBUKMagazyn), bogatą w treści stronę internetową www.kukbuk.com.pl oraz e-sklep (sklep.kukbuk.com.pl). Każde ogniwo platformy stanowi połączenie wysokiej jakości autorskich sesji fotograficznych z ciekawymi artykułami o tematyce związanej z szeroko rozumianą kulturą jedzenia, zjawiskami socjologicznymi, sztuką i dizajnem w świecie kulinariów. Wersja papierowa i mobilna magazynu obejmuje sześć numerów regularnych oraz wydania specjalne: KUKBUK Rodzina, KUKBUK Zima oraz KUKBUK Podróże i Dizajn. Magazyn jest dostępny w ponad 800 punktach sprzedaży w całej Polsce. Przez 4 lata istnienia na rynku KUKBUK zdobył wiele nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach, m.in. brązowe i srebrne miecze KTR oraz nagrody Izby Wydawców Prasy – GrandFront. Dystrybucja odbywa się poprzez wysyłkę bezpośrednią oraz sprzedaż w salonach prasowych: Empik, Inmedio, Relay, Kolporter i Ruch, a także w sklepach dizajnerskich, restauracjach, klubach i salonach spa. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zmiany strategiczne w wydawnictwie KUKBUK BIZNES, Media i PR - Wydawnictwo KUKBUK ujednolica swoją strukturę redakcyjną. Od marca br. redaktorką naczelną magazynu kulturalno-kulinarnego KUKBUK zostaje Daria Pawlewska.
Hashtagi: #BIZNES #Media i PR

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Media i PR