BIZNES Media i PR

Samsung partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Samsung dołączył do grona partnerów Forum Odpowiedzialnego

Data publikacji: 2020-10-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Samsung partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Kategoria: BIZNES, Media i PR

Samsung dołączył do grona partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Samsung partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu BIZNES, Media i PR - Samsung dołączył do grona partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Samsung dołączył do grona partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W ramach współpracy firma pragnie podzielić się swoimi dobrymi praktykami, a także dotrzeć do szerszego grona odbiorców, starając się zainteresować ich działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu to organizacja ekspercka, która jest inicjatorem i partnerem kluczowych przedsięwzięć dla polskiego CSR. Do zadań organizacji należy m.in. prowadzenie badań, prezentacja najlepszych praktyk różnych firm czy analiza bieżących wydarzeń z zakresu CSR w kraju i za granicą.

W ramach współpracy pomiędzy Samsung a FOB zostaną zorganizowane m.in. warsztaty dotyczące Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ dla pracowników Samsung oraz startupów  z Samsung Inkubatora #dlaPlanety. Partnerstwo to doskonała szansa, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców i zainteresować ich inicjatywami CSR prowadzonymi przez Samsung, a także inspirować się przykładami odpowiedzialnych działań prowadzonymi w innych firmach czy współpracować z nimi dla wspólnego wybranego celu.

– Firmy technologiczne są motorem innowacji we współczesnym świecie. Ważne, by  zmiany, które umożliwiają nam zaawansowane narzędzia technologiczne, następowały zgodnie ze standardami  odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju.  Cieszymy się, że możemy rozwijać współpracę z  firmą Samsung Electronics Polska jako Partnerem Strategicznym FOB, gdyż widzimy zaangażowanie organizacji w upowszechnianie ważnych dla nas wartości – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.    

Samsung od lat konsekwentnie angażuje się w działania związane z edukacją, rozwojem przedsiębiorczości czy troską o środowisko. W zeszłym roku firma – jako pierwsza na rynku – uruchomiła program edukacyjny CyfrOFFy kONtakt, którego celem jest wspieranie dorosłych w świadomym wprowadzaniu dzieci w świat nowych technologii, a dzieci – w kształtowaniu zdrowych nawyków cyfrowych. Poza tym Samsung pragnie pomóc także młodym przedsiębiorcom, którzy mają nieszablonowe pomysły na biznes w oparciu o nowe technologie. Z myślą o nich w trzech polskich miastach: Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku zostały otwarte Inkubatory dla startupów.

A to już wiesz?  Tajemnice słynnych budowli. Wakacyjna premiera na Travel Channel

– Ostatnie niepewne miesiące pokazały, że nowe technologie w codziennym funkcjonowaniu są ważne i przydatne jak nigdy wcześniej. Jednak korzystanie z urządzenia powinno iść w parze z edukacją, jak robić to bezpiecznie i mądrze. Dlatego z jednej strony wyrównujemy szanse, zapewniając dostęp do technologii. Z drugiej – wspieramy kompetencje cyfrowe młodzieży  oraz wprowadzających ich w świat technologii rodziców i nauczycieli. Jako lider innowacji wiemy, jak ważny jest zrównoważony rozwój, dobro planety i zdrowie pokoleń. Partnerstwo  i zaufanie FOB wspierają realizację tych wyzwań, dają możliwość dialogu z innymi firmami, dzielenia się dobrymi praktykami i inspiracji dla wspólnego celu: prowadzenia odpowiedzialnego biznesu – powiedziała Magdalena Olborska, CSV and Partnership Manager Samsung Electronics Polska.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Samsung partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu BIZNES, Media i PR - Samsung dołączył do grona partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Hashtagi: #BIZNES #Media i PR

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy