BIZNES Media i PR

PLEBISCYT POLSKA ARCHITEKTURA XXL

Z końcem lutego 2014 roku zakończyła się szósta edycja plebiscytu Polska Architektura XXL. Laureaci i nominowani w kategoriach KUBATURA oraz WNĘTRZA zaprezentują swoje realizacje podczas trzech dni Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build

Data publikacji: 2014-05-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: PLEBISCYT POLSKA ARCHITEKTURA XXL
Kategoria: BIZNES, Media i PR

Z końcem lutego 2014 roku zakończyła się szósta edycja plebiscytu Polska Architektura XXL. Laureaci i nominowani w kategoriach KUBATURA oraz WNĘTRZA zaprezentują swoje realizacje podczas trzech dni Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2014.

PLEBISCYT POLSKA ARCHITEKTURA XXL BIZNES, Media i PR - Z końcem lutego 2014 roku zakończyła się szósta edycja plebiscytu Polska Architektura XXL. Laureaci i nominowani w kategoriach KUBATURA oraz WNĘTRZA zaprezentują swoje realizacje podczas trzech dni Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2014.

Plebiscyt "Polska Architektura XXL" jest organizowany od 2008 roku. Organizatorem jest internetowa Grupa Sztuka Architektury skupiającą wortale tematyczne skierowane do architektów. Patronem medialnym tegorocznego wydarzenia było radio RMF Classic i portal Otodom.pl.

Swoim zasięgiem plebiscyt objął kilka tysięcy realizacji na bieżąco relacjonowanych na łamach wortali. Tym samym był to jedyny tak kompleksowy przegląd dorobku polskich architektów. Z tego olbrzymiego zbioru wyłoniona została lista finalistów, z której wybrani zostali zwycięzcy.

Wśród nich wymienić można Muzeum Historii Żydów Polskich autorstwa konsorcjum biur Lahdelma & Mahlamaki i Kuryłowicz & Associates. Kierując się założeniem „mniej znaczy więcej” oraz chcąc odejść od efekciarstwa projektanci sięgnęli po proste formy i klarowny układ bryły. Na pewno już stała się ona elementem rozpoznawczym i symbolem tego miejsca, ale emocje czy skojarzenia, jakie wywoła mają być zależne od nastawienia, wiedzy, doświadczenia osób, które znajdą się w tej przestrzeni.

Kolejnym laureatem docenionym przez jury jest architekt Lucjan Kuc z Biura QC, którego pomysł na urządzenie mieszkania w Rzeszowie zwyciężyło w kategorii „Wnętrza prywatne”. Głównym założeniem projektowym było pełne wykorzystanie metrażu mieszkania i stworzenie wygodnej przestrzeni dla dwójki młodych ludzi ceniących sobie harmonię, spokój i porządek. We wnętrzu uwagę przyciąga zamontowane na całej długości i szerokości ściany lustro, które tylko optycznie powiększa przestrzeń, ale także spełnia funkcję drzwi za którymi ukryta jest toaleta/pomieszczenie gospodarcze.

Prelekcji wyżej wymienionych laureatów będzie można wysłuchać podczas warszawskich targów Warsaw Build, które odbędą się już w dniach 18-20 września 2014 w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Wśród gości prezentujących swoje realizacje pojawią się również inni zwycięzcy i uczestnicy Plebiscytu Polska Architektura XXL 2013, m.in. Wojciech Borowczyk, Maciej Kurkowski, Piotr Jakubowski czy Anna Urbańska i Weronika Kiersztejn.

Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2014

18-20 września 2014
Warszawskie Centrum EXPO XXI
ul. Prądzyńskiego 12/14
01-222 Warszawa

Dowiedz się więcej na: www.warsawbuild.pl
Kontakt: [email protected]

 
 

 

 

Firma Lentewenc Sp. z o.o. jest częścią ITE Group – jednego z wiodących w Europie  organizatorów targów i konferencji B2B. Działalność firmy skupia się na kluczowych dla polskiej gospodarki sektorach takich jak: budownictwo, transport i logistyka, opieka zdrowotna oraz przemysł spożywczy. Lentewenc Sp. z o.o. tworzy na polskim rynku nową jakość a także przynosi innowacyjne rozwiązania.

Firma ITE Group plc. została utworzona w 1991 r. i jest przodującym organizatorem międzynarodowych targów branżowych i konferencji. Firma posiada 30 biur w 21 krajach na świecie. ITE organizuje ponad 230 imprez targowych rocznie, z których wiele jest znaczącymi wydarzeniami w branży.

Kontakt prasowy:

Małgorzata Kurczak

KLAXON Communications

tel. 22 216 99 12

ul. Górczewska 216/lok. 403

01-460 Warszawa, Polska

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
PLEBISCYT POLSKA ARCHITEKTURA XXL BIZNES, Media i PR - Z końcem lutego 2014 roku zakończyła się szósta edycja plebiscytu Polska Architektura XXL. Laureaci i nominowani w kategoriach KUBATURA oraz WNĘTRZA zaprezentują swoje realizacje podczas trzech dni Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build 2014.
Hashtagi: #BIZNES #Media i PR

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy