BIZNES IT i technologie

Nowa wersja oprogramowania do ochrony danych Veeam Backup&Replication v11

Veeam poinformował o wprowadzeniu nowej wersji Veeam Backup & Replication™ v11, stanowiącej zaawansowane rozwiązanie do ochrony danych w środowiskach chmurowych, wirtualnych, fizycznych i

Data publikacji: 2021-02-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowa wersja oprogramowania do ochrony danych Veeam Backup&Replication v11
Kategoria: IT i technologie, BIZNES,

Nowa wersja oprogramowania do ochrony danych Veeam Backup&Replication v11 IT i technologie, BIZNES - Veeam poinformował o wprowadzeniu nowej wersji Veeam Backup & Replication™ v11, stanowiącej zaawansowane rozwiązanie do ochrony danych w środowiskach chmurowych, wirtualnych, fizycznych i korporacyjnych. Veeam poinformował o wprowadzeniu nowej wersji Veeam Backup & Replication™ v11, stanowiącej zaawansowane rozwiązanie do ochrony danych w środowiskach chmurowych, wirtualnych, fizycznych i korporacyjnych.

Veeam® Software poinformował o wprowadzeniu nowej wersji Veeam Backup & Replication™ v11, stanowiącej zaawansowane rozwiązanie do ochrony danych w środowiskach chmurowych, wirtualnych, fizycznych i korporacyjnych. Rozwiązanie do kompleksowego zarządzania danymi zawiera ponad 200 nowych funkcji i udoskonaleń oraz jest na tyle zaawansowane i elastyczne, że umożliwia ochronę danych w każdej fazie cyklu ich życia, a jednocześnie stawia czoła złożoności środowisk wielochmurowych obejmujących chmury AWS, Microsoft Azure i Google Cloud Platform.

„Poprzednia wersja V10, zawierająca ponad 150 udoskonaleń, została wprowadzona przez Veeam zaledwie rok temu i została pobrana już ponad 700 000 razy. Fakt, że firma wprowadziła kolejną wersję — Veeam Backup & Replication v11 — zawierającą kolejne 200 nowych i zaawansowanych udoskonaleń w dziedzinie kopii zapasowych, chmury, odtwarzania po awarii i automatyzacji, doskonale ilustruje nasze tempo wprowadzania innowacji, jak również zaangażowanie w zaspokajanie potrzeb naszych klientów oraz partnerów i zapewnianie im niezawodnej ochrony danych” — powiedział Danny Allan, dyrektor ds. technologii i wiceprezes ds. strategii produktowej w firmie Veeam.

Zgodnie z badaniami firmy 451 Research[i] w 69% przedsiębiorstw 75% ich personelu może efektywnie pracować zdalnie. Obciążenia są często zlokalizowane w środowiskach wielochmurowych, a pracownicy coraz częściej pracują z domu, w związku z czym zarządzanie danymi i ich kontrolowanie jest obecnie trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Odpowiadając na nowe wyzwania w dziedzinie ochrony danych, z którymi klienci mieli do czynienia w 2020 r., i przewidując kolejne, nowa wersja V11 udostępnia niezawodne zabezpieczenia i chroni przed atakami ransomware. W ten sposób zapewnia przedsiębiorstwom każdej wielkości bezprecedensową odporność i pomaga im skutecznie stawiać czoła coraz większemu ryzyku cyberataków teraz i w przyszłości.

A to już wiesz?  Tajemnice słynnych budowli. Wakacyjna premiera na Travel Channel

Oto najważniejsze funkcje:

1) Continuous Data Protection (CDP)

Veeam Backup & Replication v11 jeszcze lepiej dba o ciągłą dostępność do danych. Niezależnie od wykorzystywanej w przedsiębiorstwie platformy sprzętowej w przypadku awarii i konieczności dostępu do replik w centrach zapasowych, dostęp do nich jest praktycznie natychmiastowy – czasy Recovery Point Objectives (RPO) są bliskie zeru. Dodatkowo, replikacja wykonywana  jest w sposób ciągły, co oznacza, że praktycznie wyeleminowane zostają luki pomiędzy wystąpieniem awarii, a ostatnim stanem systemu produkcyjnego. Continuous Data Protection (CDP) przyczynia się zatem do redukcji kosztów związanych z przestojami i nie wymaga zakupu dodatkowo płatnych narzędzi zapewniających taką funkcjonalność. Veeam Backup & Replication v11 ma ja już w standardzie.

2) Reliable Ransomware Protection

Cyberprzestępcy coraz bardziej ulepszają złośliwe oprogramowanie ransomware, a jednym z ich celów stały się ostatnio kopie bezpieczeństwa. Coraz częściej szyfrowane są całe repozytoria, a za ponowny dostęp do nich wymagany jest okup. Dzięki zaimplementowanej w Veeam Backup & Replication v11 funkcji Immutable Backup Repository na dowolnym systemie Linux może zostać utworzone nieusuwalne i niezmienialne repozytorium. Oprogramowanie ransomware nie będzie mogło zmienić i zaszyfrować kopii ani jej usunąć. Do tej pory narzędzia tego typu dostępne były tylko w rozwiązaniach klasy korporacyjnej. Wraz z Veeam Backup & Replication w wersji v11 jest ono dostępne dla każdej wielkości organizacji, a obsługa Immutable Repository odbywa się za pomocą prostego i logicznego kreatora.

3) Archive-to-Cloud

Wiele firm poprzez różne regulacje prawne zmuszone jest trzymać rozbudowane archiwa danych, do których sięga niezmiernie rzadko. To np. archiwalne dane medyczne czy ubezpieczeniowe albo stare dane bankowe. Z ofertą wyszli dostawcy chmur oferując stosunkowo tanią przestrzeń z umową na wiele lat. Veeam V11 w pełni wspiera popularne na rynku usługi AWS S3 Glacier oraz Azure Blob Archive. Dzięki swoim innowacjom jest w stanie zredukować koszty nawet dwudziestokrotnie w porównaniu do ręcznego zarządzania taśmami, z nową natywną obsługą Amazon S3 Glacier (w tym Glacier Deep Archive) i Microsoft Azure Archive Storage. Pozwala także na kompleksowe zarządzanie cyklem życia kopii zapasowych, a także pozwala na zautomatyzowane przenoszenie danych z gorących do zimnych warstw pamięci obiektowej.

A to już wiesz?  Gościnne blogowanie – po co publikować własne artykuły na stronach partnerów?

4) Expanded Instant Recovery

Jedną z kluczowych funkcji Expanded Instant Recovery jest możliwość odtworzenia dowolnej maszyny na Hyper-V. Nie ma tu znaczenia, jaka to maszyna i gdzie się znajduje. Możemy odtworzyć dowolny backup wykonany przy pomocy narzędzi Veeam, czy jest to maszyna wirtualna VMware, czy backup maszyny fizycznej, lub kopia zapasowa maszyny chmurowej Azure lub AWS. Nową funkcjonalność można np. wykorzystać w sytuacji kiedy, chcemy zrezygnować z wybranej usługi chmurowej i przenieść zawartość chmury do własnej serwerowni. Dzięki zdolności do odtworzenia dowolnej maszyny na Hyper-V cały proces staje się wyjątkowo prosty, łatwy i szybki.

5) Instant Database Recovery

Ta funkcjonalność Veeam Backup & Replication v11 dba o to, aby zredukować koszty i straty wynikłe z przestojów. Dzięki możliwości natychmiastowego odtworzenia wybranej bazy danych (zamiast całej maszyny) oszczędzamy czas i pieniądze. Odtworzona baza dostępna jest natychmiast, co skraca przestój do minimum pozwalając w pełni zachować ciągłość biznesową. Można powiedzieć, czas przywrócenia bazy zależy tylko od tego, jak długo trwa wykrycie awarii. Od tego momentu wystarczy kilka kliknięć w konsoli Veeam Backup & Replication, aby natychmiastowo przywrócić bazę danych.

[i] 451 Research Report: Voice of the Enterprise: Digital Pulse, Coronavirus Flash Survey October 2020 – Advisory Report

Fot. Unsplash (CC)

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowa wersja oprogramowania do ochrony danych Veeam Backup&Replication v11 IT i technologie, BIZNES - Veeam poinformował o wprowadzeniu nowej wersji Veeam Backup & Replication™ v11, stanowiącej zaawansowane rozwiązanie do ochrony danych w środowiskach chmurowych, wirtualnych, fizycznych i korporacyjnych.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy