BIZNES Media i PR

Fundusz AgriTech Hub zainwestował w Strigiformes

Data publikacji: 2018-11-19
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Fundusz AgriTech Hub zainwestował w Strigiformes
Kategoria: BIZNES, Media i PR

AgriTech Hub – Fundusz Venture Capital, który wspiera w rozwoju innowacyjne projekty z sektora rolno-spożywczego dokonał inwestycji w spółkę specjalizującą się opracowywaniu i produkcji ekologicznych środków ochrony roślin – Strigiformes.

Fundusz AgriTech Hub zainwestował w Strigiformes BIZNES, Media i PR - AgriTech Hub – Fundusz Venture Capital, który wspiera w rozwoju innowacyjne projekty z sektora rolno-spożywczego dokonał inwestycji w spółkę specjalizującą się opracowywaniu i produkcji ekologicznych środków ochrony roślin – Strigiformes.

Kapitał, jaki w ramach inwestycji otrzymała firma zostanie przeznaczony na prowadzenie prac badawczych oraz rozwojowych  w segmencie upraw szklarniowych i sadowniczych.

Strigiformes z pomocą nanotechnologii oraz naturalnych substancji opracowuje rozwiązania dedykowane ogrodnictwu i rolnictwu. Produkty Stigiformes pozwalają na efektywniejsze wykorzystanie nawozów mineralnych czy organicznych. Dodatkowo redukują nawożenie azotowe oraz fosforowe nawet o kilkadziesiąt procent, przy jednoczesnym usprawnieniu procesów fotosyntezy oraz odporności roślin. Produkty są bez karencyjne, a dzięki możliwości aplikacji np. z nawozami oszczędzają czas i pieniądze konsumentów.

Ograniczenie chemizacji rolnictwa to odpowiedź na potrzeby rynku i konsumentów. Coraz częściej zwracamy uwagę nie tylko na pochodzenie żywności, ale też standardy jej produkcji. Rozwiązania Strigiformes skierowane jest m.in. do sadowników i technologów prowadzących uprawy szklarniowe, którzy oczekują skutecznych, ekologicznych preparatów oraz efektywności ekonomicznej. Dzięki wsparciu twórców Strigiformes będziemy mogli cieszyć się żywnością najwyższej jakości, co wpisuje się w naszą filozofię nowoczesnego rolnictwa – – komentuje Bartosz Podhorodecki, Menedżer Inwestycyjny AgriTech Hub.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z funduszem AgriTech Hub. Mamy nadzieje, że jej owocem będzie wzrost pozycji naszej marki na rynku. Niezmiernie cieszy nas również fakt, że ekologiczne środki ochrony rośli stają się bardziej popularne. Śmiało mogę stwierdzić, że dbamy o otaczający nas ekosystem tworząc i oferując preparaty, które nie uodparniają patogenów ani nie wpływają negatywnie na owady pożyteczne – tłumaczy Jolanta Sowińska, Prezes Zarządu Strigiformes.

Inwestycja została przeprowadzona w ramach działania BRIdge Alfa, współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

____________________________________________________________________________

AgriTech Hub to Fundusz Venture Capital inwestujący w nowoczesne rozwiązania w obszarze nowych technologii dla sektora rolno-spożywczego. Funduszem zarządza doświadczony zespół ekspertów, który dotychczas aktywnie działał przede wszystkim w  obszarze nowych technologii i ICT, m.in. w funduszu venture capital – KnowledgeHub, który dedykowany jest innowacyjnym rozwiązaniom ICT i skupia w swoim portfelu ponad 20 spółek.

Strigiformes to połączenie potencjału upraw szklarniowych i gruntowych, wiedzy oraz wypracowanych wzorców postępowania z innowacyjnym podejściem do przyrody. Firma dąży do stosowania rozwiązań opartych na wiedzy, z uwzględnieniem produkcji zgodnej z naturą i racjonalnością. W ten sposób tworzy miejsce przyjazne środowisku, w którym doświadczenie zawodowe, badawcze i społeczne łączy siły z wieloletnią praktyką w branży agro.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Fundusz AgriTech Hub zainwestował w Strigiformes BIZNES, Media i PR - AgriTech Hub – Fundusz Venture Capital, który wspiera w rozwoju innowacyjne projekty z sektora rolno-spożywczego dokonał inwestycji w spółkę specjalizującą się opracowywaniu i produkcji ekologicznych środków ochrony roślin – Strigiformes.
Hashtagi: #BIZNES #Media i PR

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #BIZNES   #Media i PR