BIZNES Giełda

Asmodev podpisał umowę na produkcje Pope Simulator oraz I am Your Principal

Asmodev, deweloper tworzący gry o oryginalnej, mroczno-romantycznej tematyce, zawarł umowę na produkcję dwóch gier na zlecenie Golden Eggs Studio oraz Glob Games Studio. Termin zakończenia prac nad obiema produkcjami planowany jest na 2022

Data publikacji: 2021-02-18
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Asmodev podpisał umowę na produkcje Pope Simulator oraz I am Your Principal
Kategoria: Giełda, BIZNES,

Asmodev podpisał umowę na produkcje Pope Simulator oraz I am Your Principal Giełda, BIZNES - Asmodev, deweloper tworzący gry o oryginalnej, mroczno-romantycznej tematyce, zawarł umowę na produkcję dwóch gier na zlecenie Golden Eggs Studio oraz Glob Games Studio. Termin zakończenia prac nad obiema produkcjami planowany jest na 2022 r. Asmodev, deweloper tworzący gry o oryginalnej, mroczno-romantycznej tematyce, zawarł umowę na produkcję dwóch gier na zlecenie Golden Eggs Studio oraz Glob Games Studio. Termin zakończenia prac nad obiema produkcjami planowany jest na 2022 r.

Asmodev, deweloper tworzący gry o oryginalnej, mroczno-romantycznej tematyce, zawarł umowę na produkcję dwóch gier na zlecenie Golden Eggs Studio oraz Glob Games Studio. Termin zakończenia prac nad obiema produkcjami planowany jest na 2022 r.

Jedną z dwóch gier, które poszerzą portfolio deweloperów z Żywca jest Pope Simulator. Produkcja pozwoli na wcielenie się w rolę papieża i ma wyróżniać się realizmem oraz dużym przywiązaniem do polityczno-strategicznych elementów. Tematyka tytułu idealnie wpisuje się w oryginalny styl tworzonych gier śląskiego studia. Za wydanie i dystrybucję tytułu będzie odpowiedzialne Golden Eggs Studio.

– Pope Simulator nie jest kontynuacją Priest Simulator i to pomimo faktu, że celem głównego bohatera Priesta jest zostanie papieżem. Może dalszy ciąg przygód Orloka wydaje się logiczny, ale musimy odpocząć od wysadzania sedesów, odnajdując spokój w modlitwie i zdejmowaniu ekskomunik. Przez my mam na myśli Asmodev. Za Pope’a nie odpowiada ten sam personel – komentuje prezes Asmodevu, Michał Jodłowiec.

Druga produkcja na zlecenie to I am Your Principal, w której gracz będzie mógł objąć stanowisko dyrektora szkoły i zarządzać kadrą. Rozwiązywanie problemów wychowawczych, zwoływanie zebrań czy pozyskiwanie środków to tylko część z obowiązków najważniejszej osoby w szkole.  Wydawcą tytułu jest Glob Games Studio.

– W I am Your Principal zamiast zarządzać Kościołem, kierujemy prywatną szkołą, co jest może mniej epickie, ale nie mniej satysfakcjonujące. Powtarzającym się w naszych grach motywem jest zrujnowana melina, którą gracz ma obowiązek posprzątać i przeobrazić w ósmy cud świata. Przed takim zadaniem stoją już bohaterowie Priest Simulator, Human Farm i Booze Master. Do drużyny dołącza dyrektor prywatnej szkoły – dodaje Jodłowiec.

A to już wiesz?  Marta Krzemińska wraca do zespołu agencji Peppermint powered by Quad

Oprócz prac nad zleconymi tytułami, Asmodev intensywnie pracuje nad autorskimi produkcjami. W ubiegłym roku ukazała się pierwsza gra studia – Infernal Radiation, a w styczniu br. gracze dostali możliwość gry we wczesnym dostępnie w Ultimate Summer, tytuł z pogranicza tower defense i klasycznego shootera, opowiadający o emerytowanym rzeźniku stawiającym czoła Zjednoczonym Siłom Nieba, Piekła, Czyśćca, Cthulhu, Mięsożerców oraz Obcych. Deweloper obecnie przygotowuje się do premiery najgłośniejszego tytułu z portfolio – Priest Simulator. Będzie to paradokument opowiadający historię wampira, który przypadkowo objął posadę wiejskiego księdza. Gra jest obecnie na końcowym etapie prac, a zespół skupia się na eliminowaniu błędów, by jak najszybciej upublicznić tytuł.

Spółka jest w trakcie procesu ubiegania się o dopuszczenie akcji do notowań na rynku NewConnect.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Asmodev podpisał umowę na produkcje Pope Simulator oraz I am Your Principal Giełda, BIZNES - Asmodev, deweloper tworzący gry o oryginalnej, mroczno-romantycznej tematyce, zawarł umowę na produkcję dwóch gier na zlecenie Golden Eggs Studio oraz Glob Games Studio. Termin zakończenia prac nad obiema produkcjami planowany jest na 2022 r.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy