BIZNES Giełda

Ultimate Games rozszerza działalność i powołuje nowe spółki

Ultimate Games S.A., notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, wraz z trzema spółkami z Grupy Kapitałowej PlayWay oraz innymi podmiotami, zawiązał trzy nowe

Data publikacji: 2021-02-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Ultimate Games rozszerza działalność i powołuje nowe spółki
Kategoria: Giełda, BIZNES,

Ultimate Games rozszerza działalność i powołuje nowe spółki Giełda, BIZNES - Ultimate Games S.A., notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, wraz z trzema spółkami z Grupy Kapitałowej PlayWay oraz innymi podmiotami, zawiązał trzy nowe spółki. Ultimate Games S.A., notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, wraz z trzema spółkami z Grupy Kapitałowej PlayWay oraz innymi podmiotami, zawiązał trzy nowe spółki.

 

Ultimate Games S.A., notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, wraz z trzema spółkami z Grupy Kapitałowej PlayWay oraz innymi podmiotami, zawiązał trzy nowe spółki. Działalność nowych firm: NPC Games, G11 oraz Grande Games, będzie skoncentrowana na produkcji wieloplatformowych gier komputerowych. Celem Ultimate Games jest dywersyfikacja działalności pod kątem realizowanych projektów i sukcesywna rozbudowa grupy kapitałowej.

– W każdej z nowo powołanych spółek akcyjnych Ultimate Games posiadamy pakiet akcji rzędu 30-40 proc. Kapitał zakładowy każdej ze spółek wynosi 100 tys. akcji. NPC Games, G11 i Grande Games to zespoły, które mają specjalizować się w produkcji gier z określonych segmentów. Niektóre z nich zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku. Cieszę się, że wspólnie z innymi spółkami z grupy PlayWay powołujemy nowe, obiecujące spółki – mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games S.A.

Grande Games – to spółka założona wspólnie z GamePlanet S.A. Studio tworzy zespół z Poznania, który obecnie skupia siedem osób. Grande Games pracuje obecnie nad symulatorem wydobycia węgla – Coal mining symulator.

Druga spółka – powołaną przez Ultimate Games S.A i RockGame S.A. – jest G11. Model biznesowy Studia zakłada realizację dwóch projektów w ciągu roku. Firmę tworzy obecnie sześć osób. Zespół będzie zajmował się głównie konwersją na PC gry planszowej U-Boot. W planach Studia są także kolejne konwersje rozpoznawalnych planszówek na komputery stacjonarne.

Główną działalnością trzeciej spółki zawiązanej przez Ultimate Games S.A. i CreativeForge Games S.A. – NPC GAMES – będzie produkcja gier PC. Spółka docelowo planuje produkcję dwóch/trzech tytułów jednocześnie w skali roku. Pierwszym projektem NPC GAMES będzie Scrap Games.

A to już wiesz?  Pierwszy rejs samolotu PLL LOT w malowaniu Śliwki Nałęczowskiej

W planach Ultimate Games jest dalsza, sukcesywna rozbudowa grupy kapitałowej. Tegoroczne plany studia zakładają liczne premiery gier na różne platformy – harmonogram w tym zakresie uwzględnia ponad 200 tytułów. Model działania obejmuje również większą selekcję i koncentrację na grach wysokobudżetowych.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Ultimate Games rozszerza działalność i powołuje nowe spółki Giełda, BIZNES - Ultimate Games S.A., notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, wraz z trzema spółkami z Grupy Kapitałowej PlayWay oraz innymi podmiotami, zawiązał trzy nowe spółki.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy