BIZNES Media i PR

Technologia Shell PurePlus Innowacją 2014 Roku!

Technologia Shell PurePlus otrzymała tytuł Innowacji Roku 2014 w konkursie organizowanym przez Forum

Data publikacji: 2015-02-04
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Technologia Shell PurePlus Innowacją 2014 Roku!
Kategoria: BIZNES, Media i PR

Technologia Shell PurePlus otrzymała tytuł Innowacji Roku 2014 w konkursie organizowanym przez Forum Biznesu.

Technologia Shell PurePlus Innowacją 2014 Roku! BIZNES, Media i PR - Technologia Shell PurePlus otrzymała tytuł Innowacji Roku 2014 w konkursie organizowanym przez Forum Biznesu.

Celem Konkursu Innowacja Roku 2014 jest promocja nowoczesnych i przełomowych rozwiązań, projektów oraz technologii, które rozwijają i doskonalą dany rynek. Projekt jest realizowany pod patronatem Wydziału Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacji Centrum Innowacji FIRE.

„Wprowadzenie Technologii Shell PurePlus na rynek, to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży środków smarnych w minionym roku. Tytuł Innowacja 2014, to kolejne wyróżnienie, które potwierdza pozycję Shell, jako lidera innowacji i dostawcy rozwiązań dla najbardziej wymagających klientów. Cieszymy się, że nasza praca została doceniona również przez świat biznesu i nauki” – powiedział Łukasz Radzymiński, Dyrektor Sprzedaży Shell Polska Sp. z o.o.

Rewolucyjna Technologia Shell PurePlus opiera się na procesie syntezy gazu ziemnego w ciecz (gas-to-liquid) i pozwala na otrzymanie krystalicznie czystej, syntetycznej bazy olejowej, która stanowi od 75 do 90 procent zawartości oleju silnikowego. Środki smarne Shell Helix oparte na olejach bazowych wytwarzanych w Technologii Shell PurePlus są pozbawione praktycznie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, co pozwala utrzymać najwyższe parametry eksploatacyjne silnika. Nowa technologia pozwoliła Shell na rozwój kolejnej generacji olejów silnikowych. Na jej podstawie została opracowana gama najnowocześniejszych na świecie, w pełni syntetycznych olejów Shell Helix Ultra, które gwarantują optymalną czystość silnika, gdyż żaden inny olej silnikowy nie zapewni czystości silnika w stopniu tak zbliżonym do fabrycznej.[1]

Było to możliwe dzięki ogromnym nakładom pracy i środków ekspertów Shell na opracowanie tej technologii, która zmieniła podejście do środków smarnych. Shell posiada 75 lat doświadczenia w dziedzinie badań nad środkami smarnymi. 200 specjalistów skupionych w 6 laboratoriach Shell na świecie, stale pracuje nad opracowaniem nowych, innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie aktywnego oczyszczania i ochrony silników.

Warto zaznaczyć, że oleje silnikowe Shell Helix Ultra Professional, oparte na Technologii Shell PurePlus, zostały także wyróżnione godłem „Laur Konsumenta” w kategorii „Odkrycie Roku 2014”, w ogólnopolskim plebiscycie popularności produktów i usług.

 

O Shell

Shell jest wiodącym globalnym dostawcą środków smarnych dla samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i maszyn przemysłowych. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne powstają w trzech głównych centrach badawczo-rozwojowych w Hamburgu, Szanghaju i Houston. Shell produkuje oleje w 50 blendowniach, a smary w 17 zakładach produkcyjnych na świecie, na bazie oleju powstałego z gazu naturalnego, w największej instalacji petrochemicznej zlokalizowanej w Katarze. Niezmiennie od 7 lat Shell zajmuje pierwsze miejsce wśród dostawców środków smarnych na świecie (źródło: Kline&Company).

 

[1] Na podstawie testu tworzenia się szlamu Sequence VG przeprowadzonego na oleju SAE 0W-40.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Technologia Shell PurePlus Innowacją 2014 Roku! BIZNES, Media i PR - Technologia Shell PurePlus otrzymała tytuł Innowacji Roku 2014 w konkursie organizowanym przez Forum Biznesu.
Hashtagi: #BIZNES #Media i PR

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy