BIZNES Media i PR

3. edycja „Starcia Szlifierzy” w Sosnowcu

Data publikacji: 2018-09-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 3. edycja „Starcia Szlifierzy” w Sosnowcu
Kategoria: BIZNES, Media i PR

Już 16 i 17 szlifierze z całej Polski wezmą udział w eliminacjach regionalnych w Sosnowcu, które są przepustką do wielkiego finału 3. edycji zawodów „Starcie Szlifierzy”. W tym roku eliminacje regionalne przybiorą nową formę.

3. edycja „Starcia Szlifierzy” w Sosnowcu BIZNES, Media i PR - Już 16 i 17 szlifierze z całej Polski wezmą udział w eliminacjach regionalnych w Sosnowcu, które są przepustką do wielkiego finału 3. edycji zawodów „Starcie Szlifierzy”. W tym roku eliminacje regionalne przybiorą nową formę.

Już 16 i 17 października polecą iskry. Szlifierze z całej Polski wezmą udział w eliminacjach regionalnych w Sosnowcu, które są przepustką do wielkiego finału 3. edycji zawodów „Starcie Szlifierzy”. W tym roku eliminacje regionalne przybiorą nową formę i odbędą się w trakcie 2 pełnych emocji dni podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING w Centrum Targowo-Wystawienniczym ExpoSilesia.

Regionalne eliminacje „Starcia Szlifierzy” odbędą się 16 i 17 października podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING w Centrum Targowo-Wystawienniczym ExpoSilesia w Sosnowcu – mieście Górnośląskiego i Zagłębiowskiego Okręgu Przemysłowego, w którym znajdują się liczne zakłady przemysłowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING to czołowe wydarzenie spawalnicze w Europie, zrzeszające wystawców z Polski i z zagranicy oraz najlepszych ekspertów z branży. Eliminacje rozgrywane w nowej formule, podczas dwóch dni zawodów, pozwolą wyłonić jednocześnie aż 12 finalistów (po 6 z każdego dnia eliminacji), którzy zmierzą się w wielkim finale we Wrocławiu na początku 2019 roku.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że już po raz trzeci będziemy mogli zobaczyć najlepszych profesjonalistów w akcji. „Starcie Szlifierzy” to jedyny taki konkurs w Polsce, który przyciąga szerokie grono miłośników szlifowania, a my jako 3M i organizator tych zawodów, chcielibyśmy stworzyć szlifierzom angażujące możliwości rozwoju i podniesienia swoich umiejętności. Cieszymy się także, że ten projekt spotkał się z zainteresowaniem firmy Metabo, która została partnerem tegorocznej edycji zawodów i podobnie jak my stawia na ekonomię i ergonomię codziennej pracy. Bazując na naszym wspólnym doświadczeniu, przygotowaliśmy dla szlifierzy również szkolenia, na których będą mieli możliwość skorzystania ze współpracy ekspertów: 3M i Metabo. – podkreśla Mariusz Napierała, Dyrektor Działu Materiałów Ściernych 3M Poland.

Konkurencje eliminacyjne

Uczestnicy zawodów sprawdzą swoje umiejętności na dwóch polach: teoretycznym i praktycznym. Szlifierze zmierzą się w 4 wymagających konkurencjach – Zręczność, Zaradność, Refleks oraz Instynkt Szlifierza. Wszystkie zmagania jak co roku będą przebiegały w duchu rywalizacji fair play, jednak potężna dawka adrenaliny oraz emocji jest gwarantowana. Dla najlepszych szlifierzy, w każdym z dwóch dni zawodów, przygotowano cenne nagrody oraz miejsce w wielkim finale.

Nagroda za I miejsce: nagłowie Versaflo™ z systemem filtrowania powietrza Adflo™, produkty Cubitron™ II Scotch-Brite™oraz szlifierka Metabo.
Nagroda za II miejsce: przyłbica Speedglas™ XXi, produkty Cubitron™ II i Scotch-Brite™ oraz szlifierka Metabo
Nagroda za III miejsce: nagłowie G500, produkty Cubitron™ i Scotch-Brite™oraz szlifierka Metabo.
Nagroda za IV miejsce: zestaw komunikacyjny Peltor™ z radiem, zestaw produktów Cubitron™ II i Scotch-Brite™.
Nagroda za V miejsce: zestaw kosmetyków samochodowych 3M, zestaw produktów Cubitron™ II i Scotch-Brite™.
Nagroda za VI miejsce: ochronniki słuchu Peltor Optime (1 szt.), zestaw produktów Cubitron™ II i Scotch-Brite™.

 

Atrakcje dla uczestników  

Dla uczestników, organizator zawodów – firma 3M – przygotował szereg atrakcji i wiele możliwości poszerzenia swojej wiedzy oraz dotychczasowych umiejętności. Kibice w specjalnie przygotowanej fabryce pamiątek będą mogli m.in własnoręcznie wyszlifować pamiątkowy breloczek 3M z zawodów, który zabiorą ze sobą do domu. Na inżynierów, technologów i prezesów firm czekają wyjątkowe panele szkoleniowe i dyskusyjne dotyczące m.in. optymalizacji procesów produkcyjnych prowadzonych przez specjalistów z 3M. Szlifierze będą mogli poznać innowacyjne procesy szlifowania i cięcia, uczestnicząc w szkoleniach teoretycznych oraz zapoznać się z nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa w szlifierkach kątowych, dzięki szkoleniom praktycznym.

Wszyscy szlifierze, chętni do wzięcia udziału w zawodach 16 i 17 października oraz widzowie, którzy chcą śledzić najbardziej ekscytujące zmagania szlifierskie w tym roku, mogą już teraz wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie https://engage.3m.com/starcieszlifierzy. Na wszystkich chętnych profesjonalistów czeka 100 miejsc, o uczestnictwie decyduje kolejności zgłoszeń. Uczestnicy od 1 do 50 miejsca zmierzą się między sobą 17 października, natomiast Ci o numerach od 51 do 100 w dniu 16 października.

Partnerami zawodów „Starcie Szlifierzy” w Sosnowcu są Centrum targowo-wystawiennicze Expo Silesia, targi TOOLEX, międzynarodowe targi spawalnicze ExpoWELDING oraz firma Metabo.

Więcej informacji o trzeciej edycji zawodów „Starcie Szlifierzy” znajdą Państwo na: https://biuroprasowe-3m.prowly.com/

O 3M w Polsce

3M Poland Sp. z o.o. jest oddziałem międzynarodowego koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2016 roku 3M obchodził 25-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie firma zainwestowała w naszym kraju ponad 500 mln USD. 3M w Polsce posiada cztery ośrodki produkcyjne: dwa we Wrocławiu, w Janinowie k/Grodziska Mazowieckiego oraz Rabce. Firma zatrudnia ponad 3 000 pracowników i oferuje około 10 000 produktów w ramach 5 grup biznesowych: Ochrona Zdrowia, Produkty Konsumenckie, Bezpieczeństwo i Grafika, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. W czerwcu 2013 roku we Wrocławiu swoją działalność rozpoczęło nowoczesne Centrum Innowacji 3M, przestrzeń w której firma prezentuje innowacyjne technologie i rozwiązania. Dwa lata później, również we Wrocławiu, koncern uruchomił Centrum Usług Wspólnych 3M na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Zaangażowanie i wkład firmy w rozwój polskiej gospodarki zostały wielokrotnie nagrodzone. Na przestrzeni ostatnich lat, 3M Poland otrzymał m.in. w 2016 roku wyróżnienie PAIIZ za całokształt działalności oraz Wektor 2016 za współpracą z biznesem i lokalną społecznością, a w 2015 roku odznakę honorową za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznaną przez Ministerstwo Rozwoju. Firma 3M Poland tworzy dla swoich pracowników doskonałe warunki pracy i możliwości rozwoju, czego dowodzi otrzymywanie przez kilka lat z rzędu tytułu Solidnego Pracodawcy czy podwójnego wyróżnienia Great Place to Work® w 2017 oraz 2016 roku. Działalność firmy 3M Poland jest doceniana także przez organizacje branżowe. W 2017 roku projekt marketingowy 3M pod hasłem „Starcie Szlifierzy” wyróżniono Brązowym Mieczem KTR. Rok wcześniej projekt ten został nagrodzony przez Związek Firm PR Srebrnym oraz Złotym Spinaczem, a kampania reklamowa promująca naukowe rozwiązania firmy 3M zdobyła brązową statuetkę Effie®.

O firmie 3M

W ramach struktur 3M wykorzystujemy i dzielimy się odkryciami naukowymi naszej firmy, aby ulepszać codzienne życie milionów ludzi na całym świecie. Wartość sprzedaży 3M sięga ponad 30 miliardów dolarów, a 90 000 naszych pracowników efektywnie współpracuje z Klientami na całym świecie. Więcej na temat kreatywnych i odpowiadających na światowe problemy rozwiązań 3M – można przeczytać na stronie internetowej www.3M.com lub obserwując kanał firmy na Twitterze pod nazwą @3M lub @3MNewsroom.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
3. edycja „Starcia Szlifierzy” w Sosnowcu BIZNES, Media i PR - Już 16 i 17 szlifierze z całej Polski wezmą udział w eliminacjach regionalnych w Sosnowcu, które są przepustką do wielkiego finału 3. edycji zawodów „Starcie Szlifierzy”. W tym roku eliminacje regionalne przybiorą nową formę.
Hashtagi: #BIZNES #Media i PR

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy